ZOO OSTRAVA

návštěva moravsko-slezké zoo.

Ostravská zoo
Pro ty kdo mají navigace tak ostravská zoo se nachází na souřadnicích GPS:49°50'36 S a 18°19'08 V. Pro ty kdo navigace nemají tak se Ostravaská zoo nachází na ulici Michálkovická 1137/197.Zoo disponuje dostatečně velkou parkovací plochou a vyhrazenými místy pro ZTP,které se ¨nachází přímo u hlavní vztupní brány. Osoby ZTP mají taky zvýhodněné vztupné, Celá zologická zahrada je bohužel jen částečně bezbaríerová. Pokusím se Vám to trošku přiblížit.
Hlavní trasa, začíná od hlavní vztupní brány s nádhernými plameňáky až nakonec kde celou prohlídku uzavírají velbloudi, lamy a žirafy je bezbariérová pěkně upravená betonová cesta, ale problem nastává ve chvíli, kdy zvířata nejsou venku, ale uvnitř pavilónů, protože právě do pavilonu vždycky vedlo několik docela vysokých schodů.
Například jde o pavilón opic, pavilón s hrochy, pavilón se slony. V tomto případě musí mít vozíčkář štěstí a doufat, že zvířata budou venku ve výběhu. například medvědi mají výběh udělan jako příkop a ten je obehnaný betonovou zítkou, a z vozíku přes zítku možná někdo neuvidí.To jsou asi tak nejpodstatnější překážky co se týče zvířat. Jinak opravdu až na tyto vyjímky je zoo bezbariérová.
Jinak trasu od hlavní brány až nakonec lemuje spousta voliér s ptáky,ohrady s vysokou zvěří, přístupné jsou i klece s tygry, leopardem, kondorem, orlem a jinými zvířaty. Slabinou této zologické zahrady je také sociální zařízení to bohužel je pouze na začátku u hlavní brány a je to opravdu jen
pro otrlé povahy bohužel naprosto nepožitelné pro vozičkáře. Jinak co se týče stravování a pití v zahradě je dost stánků s posezení Dá se slušně poobědvat i nasvačit a také čehokoliv napít.Pejsci zvířátka do zoo nesmí. Také mé osobní doporučení, kdo si rád vychutnává klid a přírodu zologického parku rozhodně se vydejte mimo víkend,kterýkoliv všední den protože,právě o víkendu jsou v zologické zahradě velké návaly lidí a často i skolabuje doprava jak se čeká na uvolnění parkovacího místa. Přeji všem hezké zážitky.

                                                       
19.05.2015

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:

Kontakt

Handicap tour o.s.
info@handicaptour.cz

Facebook

© Copyright 2013-2014, www.handicaptour.cz