RYBÁRNA TYLOV

RYBÁRNA TYLOV.

Dnešní článeček bych chtěla věnovat jedné z cest a zastávek po Moravskoslezském kraji. Návštěva malé a poměrně ničím výrazně zajímavé obce Tylov, která spadá pod okrese Bruntál se vyplatila. Ale jelikož v době, kdy jsem tam byla, bylo poledne musela, jsem myslet na nějaký oběd začala jsem hledat, kde bych mohla docela dobře a kvalitně poobědvat. se vydala dál po hlavní silnici obce směrem na Lomnici. Projela jsem kolem nějakého kamenolomu nebo cementárny, kterou po levé straně, až jsem narazila na nenápadnou odbočku, jsem tam zabočila. Hlíněná cesta plná kamenů byla naprosto neudržovaná a po dvou prudkých zatáčkách a asi sto metrech od hlavní cesty, jsem spatřila sádky, lavičky a nějakou výdejnu.

Od nějaké hospodářské budovy, stačilo pár kroků a byl jsem u venkovní restaurace. Venkovní restaurace se skládá z dřevěného komplexu, který je rozdělen na část, kde se vaří a připravuje jídlo, dále následuje pokladna a výdej jídla, pak kádě s různými druhy ryb a pak ještě vnitřní posezení, kde se může host schovat pokud není pěkné počasí na sezení venku. Venkovní prostor, před dřevěnou budovou, je hodně obsazen lavičkami a následně stoly s deštníky, které chrání hosty, před sluníčkem v létě. Bylo krásné počasí tak jsem si u okýnka objednala něco k pití a také pstruha na česneku s hranolky. Vyfasovala jsem lístek s číslem a čekala až bude voláno moje číslo. Pstruha mi šli vylovit z jedné již zmiňované kádě a tak bylo vidět, že je opravdu čerstvý. Dobu strávenou čekáním na oběd jsem využila lelkováním po okolí. Zjistila jsem také, že součástí rybárny jsou sádky a půjčovna vybavení k rybaření. Půjčí Vám tam pruty, i návnady včetně paličky a kbelíku. Prostředí na mě působilo velice klidným dojmem a velice kladně. Připadala jsem si jak někde kde se na chvíli zastavil čas, nikdo nikam nespěchal, nikde žádné auta žádní splašení lidi a tím, že rybárna je asi tak sto metrů od hlavní cesty oddělená malým a nenápadným lesíkem nejdou projíždějící auta vůbec slyšet. Když jsem čekala na oběd ani mi to nepřišlo, ale pak jsem si všiml, že je celý areál umístěn v údolí, které lemují pěkně v létě zelené, zalesněné kopce. V celém areálů, je spousta zeleně a přírody, která vám na chvíli pomůže zapomenout na okolní svět a hodinku nebo dvě, které zde lze bez problému strávit, je až neuvěřitelným balzámem na duši. Sem tam na břehu sádek jde vidět nějakého dědu s vnukem jak zkouší štěstí v chytání ryb. I když je sádka přeplněná rybami a zdálo by se, že není už něco chytit opak je pravdou. Kdo nemá potřebu rybařit bohatě si vystačí s pomalou a klidnou procházkou kolem sádek, která je lemována po cestě spoustou laviček k odpočinku a relaxaci. A oběd opravdu stál za to. Ryba tedy pstruh byl opravdu výborný a byla vidět domácí příprava.
Nevaří tady jen pstruhy, ale i kapry a další ryb. Pak se mi vážně nechtělo odjíždět a vracet zpět do uspěchané doby. No ještě bych uvedla že místo je bezbariérově přístupné a mohou zde i pejsci. Tak to by byly asi tak všechny moje poznatky z tohoto pěkného místa.

   
02.01.2014

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:

Kontakt

Handicap tour o.s.
info@handicaptour.cz

Facebook

© Copyright 2013-2014, www.handicaptour.cz