Nový zámek Kostelec nad Orlicí

zámek v Královéhradeckém kraji.

Nový zámek Kostelec nad OrlicíPřístup k objektu:
Hlavní parkoviště se nachází zhruba 150 metrů přes zámecký park a má přes 100 parkovacích míst. Nejsou zde větší problémy v pohybu, zde by měly parkovat např. autobusy převážející děti a seniory. Osobám s jakýmkoliv druhem handicapu však doporučujeme přímý vjezd do areálu přes hlavní bránu a zaparkování přímo u zámku u vchodu – značka ZTP vyžadována. V případě příchodu pěšky použijte také hlavní bránu – je velmi dobře kontrastně rozeznatelná.

Venkovní prostory:
Do zámeckého parku vedou dva vstupy – hlavní brána a vstup z parkoviště. Pohyb po areálu je snadný – díky vyznačeným pěšinám, které jsou z pevné udusané hlíny, jsou dostatečně široké i přes 2 metry a dají se využít jako vodící linie – v okolí je tráva. Tyto cesty zámeckým parkem vás dovedou až k nádvoří – zde vodící linie končí, doporučujeme průvodce, aby osoby se zrakovým postižením dovedl ke vstupu, na toalety popř. do kavárny. Přístupová část parku je opatřena veřejným osvětlením a nachází se na ní lavičky. WC jsou k dispozici v zámku.

Vnitřní prostory:
Do zámku vedou dva vstupy - hlavní, boční vstup, ve kterém se nachází pokladna, výtah a WC, je vyhrazen hlavně pro osoby se zdravotním postižením. Je opatřen lyžinami pro možný vjezd vozíku. O instalaci mobilních lyžin je potřeba požádat personál zámku. Tento vchod je opatřen 5 schody. Ty nejsou kontrastně označeny ani opatřeny madly.
Vedle pokladny se nachází výtah, ten musí vždy ovládat obsluha. Stačí se domluvit s obsluhou v pokladně nebo kontaktovat zámek předem. Výtahem je přístupná expozice, galerie v dalším patře je však přístupná pouze po schodišti. Všechny dveře i prostory jsou dostatečně široké a vhodné k otáčení, jak na cestě k výtahu, tak při pohybu v expozicích, pouze v knihovně je malý 2 cm schodek. Při prohlídce, která trvá 45 minut, nejsou odpočinková místa na sednutí. Sluchově postižené osoby mají možnost prohlídek s psanými texty. Nevidomé osoby mají možnost při požádání předem absolvovat prohlídku pomocí hmatových vjemů.
Bezbariérové WC je společné pro muže i ženy a vyhovuje všem předepsaným parametrům, sklopné zrcadlo není opatřeno pákou.
Do zámecké expozice je bezbariérový přístup, pouze však pro mechanické vozíky. S elektrickými vozíky není z technických důvodů možné expozici navštívit.
Doporučujeme návštěvu osoby na vozíku domluvit předem s obsluhou pokladny

http://www.zamekkostelecno.cz/
07.06.2019

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:

Kontakt

Handicap tour o.s.
info@handicaptour.cz

Facebook

© Copyright 2013-2014, www.handicaptour.cz