Městské divadlo Mladá Boleslav Adam Plachetka a Špinarka

Adam Plachetka a Špinarka 

Vážení a milí divadelní přátelé,

rádi bychom Vás upozornili na dvě mimořádná představení, která uvedeme v měsíci listopadu 2023 respektive v březnu 2024 a na která jsme dnes zahájili předprodej.

V pátek 3. listopadu 2023 v 19:00 na velké scéně uvede Divadlo Petra Bezruče z Ostravy dnes již slavné představení  - ŠPINARKAkteré napsal Tomáš Dianiška a vypráví o životě ostravské zpěvačky Věry Špinarové.

Věru nevzali na konzervu, protože je příliš malinká. Nehodí se ani do sboru, na to má moc výrazný hlas. Věra žije v blbé době. Nezáleží na tom, jak zpíváte, ale jak jste politicky uvědomělá. Naštěstí talent se prosadí vždycky. Vydejme se sledovat kariéru jedné z našich nejvýraznějších umělkyň. Naše „doku-fikční drama“ je oslavou drzého big beatu, a především Věry, která svou tvorbou vzdorovala všem myslitelným stereotypům. Vypráví intimní portrét i epický příběh o nezávislosti, intrikách, odvaze a nezapomenutelné přítomnosti opravdové lásky.

ŠPINARKA - VSTUPENKY

 

ADAM PLACHETKA a ONDŘEJ HAVELKA jsou protagonisty mimořádného koncertu s názvem NEBE NA ZEMI, který se uskuteční ve středu 20. března 2024 v 19:00 na velké scéně.

Je známo, že Adam Plachetka v poslední době s oblibou překračuje hranice světa klasické hudby a vydává se do hudebních oblastí dosud jím neprobádaných. Jistě mnozí zaznamenali jeho projekty muzikálové či operetní. Dlužno říci, že tyto výlety do mimooperních žánrů uskutečňuje jako výsostný profesionál, dokonale poučen, s plným nasazením a tvůrčí invencí.

Okouzlen melodiemi Jaroslava Ježka a vtipnými, duchaplnými texty Voskovce a Wericha přizval ke spolupráci Ondřeje Havelku a jeho Melody Makers. Vzniká tedy koncertní show, v níž oba umělci za doprovodu prvotřídního orchestru, specializovaného na jazz, swing a taneční hudbu meziválečného období, předvedou Ježkovy písně v celé žánrové pestrosti, pro skladatele tak typické – od osobitých ohlasů jazzových a swingových, přes originálně pojatá blues a lyrické písně milostné, až po brilantní, vtipné parodie.

Oba protagonisté, pánové Plachetka a Havelka pak budou celý večer také provádět slovem a věříme, že jejich dialogy budou stejně jiskřivé jako písňové texty pánů V+W.

NEBE NA ZEMI - VSTUPENKY

 

Všechna ostatní představení najdete na našem webu - www.mdmb.cz
16.08.2023

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:

Kontakt

Handicap tour o.s.
info@handicaptour.cz

Facebook

© Copyright 2013-2014, www.handicaptour.cz