DIVADLO ARCHA vadí-nevadí.cz / Premiéra 11. a 12. února 2014

vadí-nevadí.cz Premiéra 11. a 12. února 2014.

vadí-nevadí.cz / Premiéra 11. a 12. února 2014

 

Divadlo Archa uvádí:

 

vadí-nevadí.cz

Kdo je srab a kdo je hrdina?

Jana Svobodová, Philipp Schenker / Divadlo Archa

 

Premiéra nové inscenace

11. a 12. února 2014 ve 20.00

 

Vadí–nevadí. Nevinná dětská hra, kterou jsme snad všichni někdy hráli. Kdy jsme hrdiny a kdy poraženými v očích našeho okolí? Kdo je silný a kdo je na konci řady? Inscenace vadí-nevadí.cz Jany Svobodové a Philippa Schenkera zrcadlí na půdorysu malého města Kostelce nad Orlicí na východěČech problémy našeho světa i malá dramata každodenního života.

 

"Kostelc ů je u n á s p ř es dvacet. N á zev Kostelec je synonymem typick é ho mal é ho m ě sta. Historie i sou č asnost Kostelce nad Orlic í v sob ě odr áží obraz cel é t é to zem ě . V ěří m, ž e na š e p ř edstaven í p ř inese zaj í mav ý pohled na ž ivot, kter ý bude rezonovat i s ž ivotn í mi zku š enostmi obyvatel velkom ě sta. Nejen to, p ř edstaven í m ůž e b ý t zaj í mav é a dokonce z á bavn é pro div á ky v š ech generaci," říká dramaturg inscenace a ředitel Archy Ondřej Hrab.

 

Tomáš je Rom. Je mu osm let a žije v Kostelci nad Orlicí. Má tři sourozence, jeho rodiče nemají práci. Tomáš chce být nejlepším tanečníkem. Hanička bydlí v Korytech. Je jí dvanáct a je menší než ostatní. Ve třídě je obětí šikany. Hanička se rozhodla chodit na judo. Chce se naučit bránit.

Hanna je Běloruska. Vdala se, když jí bylo osmnáct. Spolu s manželem Yauhenem se účastnila protivládních demonstrací. Později utekli a požádali u nás o azyl. Rok žili v uprchlickém táboře v Kostelci nad Orlicí. Prožili si zde nečekaně těžké období. Chtějí studovat. Chtějí si najít v Čechách práci a nový domov.

 

„ Pracujeme s lidmi, kte ří jsou v jist é m ohledu slab ší , ov š em nikoli d í ky sob ě , ale d í ky spole č nosti, je ž je odm í t á p ř ijmout a znesnad ň uje jim ž ivot. Spolu s nimi chceme ří ct, ž e v š ichni m á me svoje slab á m í sta a ostatn í n á m na š e slabosti d á vaj í n á le ž it ě najevo. Zp ů sob, jak se s t í m m ůž eme vyrovnat, n á s jako tv ů rce zaj í m á“, doplňuje režisérka Jana Svobodová.

 

 

vadí-nevadí.cz

 

Koncept, scéna: Jana Svobodová, Philipp Schenker

Režie: Jana Svobodová

Hudba: Michael Romanyshyn, Jan Burian

Video: Jaroslav Hrdlička

Dramaturgie: Lonneke van Heugten, Ondřej Hrab

Účinkují: Pavlína Halušková, Hana Charvátová, Richard Janša, Vojtěch Rejchrt, Bára Konířová, Tomáš Jovnáš, Maruška Halušková, Nikola Čonková, Kevin Bundal, Hanna Sharypa, Yauhen Sumouski, Philipp Schenker, Jan Burian, Jaroslav Hrdlička

Dramaturgická spolupráce: Anna Lengyel

Hudební spolupráce: Ted van Leeuwen

Poděkování: Jing Lu, Petra Čechová, Jiří Němec, ing. Luboš Lerch, Jana Nováková, Soňa Luňáčková, Pavlína Halušková, Tereza Veselá, Michael Romanyshyn, Hudebníci Allstar Refjúdži Bandu: Adrian Ševeček, Philippe Leforestier, Lukáš Mičko, Kryštof Verner

Produkce: Lucie Špačková

Asistentka produkce: Markéta Prchalová

Projekt vznikal ve spolupráci se základní školou Gutha-Jarkovského v Kostelci nad Orlicí a za podpory města Kostelce nad Orlicí.

 

 
08.02.2014

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:

Kontakt

Handicap tour o.s.
info@handicaptour.cz

Facebook

© Copyright 2013-2014, www.handicaptour.cz