DIVADLO ARCHA týden týden 27. ledna - 2. února 2014

týden 27. ledna - 2. února.

   

pondělí 27. ledna / 17.30 / Archa.lab
Otevřená hodina Ateliéru SIMULANTE BANDE

Přijďte se podívat na závěrečnou prezentaci Archa.lab Ateliéru SIMULANTE BANDE, který je učen handicapovaným a zdravým tanečníkům. Ateliér vychází z úspěšného představení skupiny VerTeDance - Simulante Bande, které je postaveno na fyzické komunikaci zdravých tanečníků a tanečníků s handicapem. K dispozici budou také přihlášky na letní semestr ateliéru.

VÍCE
 
Sólo pro Lu - Jana Svobodová, Jing Lu / Divadlo Archa  

pondělí 27. ledna / 20.00 / divadlo
Sólo pro Lu - Jana Svobodová, Jing Lu / Divadlo Archa

Autorská inscenace se na pozadí osobního příběhu herečky  a zpěvačky Jing Lu dotýká obecných rovin lidského života. Jing Lu přímo před očima diváků vyrábí pomocí kytarového looperu zvuková prostředí, ze kterých vychází originální hudba Michala Nejtka. Osobní příběh, rafinovaná práce s projekcí, světelný design a herecká akce protagonistky vytvářejí jevištní tvar, ve kterém se mísí vážné okamžiky lidského života s radostí, humorem a nadějí. Z jeviště zazní Čeština i Čínština. Pro cizince je představení provázeno anglickými titulky.

SPECIÁLNÍ AKCE! Při osobním nákupu v pokladně divadla získáte 2 vstupenky za cenu 1!

VÍCE
 
Hudba 2013 - Co se stalo?  

úterý 28. ledna / 18:30 / hudba - debata
Hudba 2013 - Co se stalo?

Co se stalo za uplynulý rok v hudbě? Už deset let na tu otázku odpovídají hudební publicisté během pásma klipů, nahrávek a komentářů. Trochu večírek, trochu přednáška, trochu happening: to je výroční večer, který připravili Pavel Klusák, Aleš Stuchlý a Karel Veselý. V 18:30 představí autor elektronické hudby, teoretik a organizátor Slávo Krekovič SLOVENSKÝ EXPERIMENT A UNDERGROUND 2013, od 20:00 bude probíhat hlavní program.

VÍCE
 
BOYS & GIRLS - Magda Stojowska a Tereza Durdilová / Archa.lab  

středa 29. ledna / 18.00 / divadlo - Archa.lab
BOYS & GIRLS - Magda Stojowska a Tereza Durdilová / Archa.lab

Autorská inscenace Magdy Stojowské a Terezy Durdilové Boys & Girls přináší nový pohled na otázku vztahu nejmladší a nejstarší generace. V projektu Boys & Girls jde o setkání dvou pólů lidského života - dětství a stáří, zosobněných desetičlennou skupinou dětí a seniorů od devíti do jedenaosmdesáti let. Jsou dětství a stáří dva fenomény, které při vzájemném střetu vypovídají o absurditách života?

SPECIÁLNÍ AKCE! Při osobním nákupu v pokladně divadla získáte 2 vstupenky za cenu 1!

VÍCE
 
Veřejné natáčení Show Jana Krause  

čtvrtek 30. ledna / 19.30
Veřejné natáčení Show Jana Krause

Televizní natáčení populární show Jana Krause. Produkce a dramaturgie: In Film Praha. Vstupenky online, v pokladně divadla a v síti Ticketportal. Diváci se vstupenkou na Show Jana Krause mají jedinečnou možnost získat vstupenky na představení v produkci Divadla Archa se slevou 10%! Slevu si můžete uplatnit při nákupu v pokladně Divadla Archa. Sleva neplatí na Show Jana Krause.

VÍCE
 
Já jsem tvůj zajíc - Petr Nikl  

pátek 31. ledna a sobota 1. února / 20.00 / divadlo - hudba
Já jsem tvůj zajíc - Petr Nikl

Černobílý melodram, divadlo obrazů, koncert. Autobiografická sonda do času, inspirovaná nafukovacími hračkami autorovy maminky Libuše Niklové. Scéna představení je černobílá jako staré rodinné filmy, které Petr nedávno objevil. Prostor divadla postupně potichu zaplňují nafukovací objekty, jež stejně tiše nakonec mizí. Toto představení je úžasným výletem do krajin dětství, kam možná už ani paměť nesahá. Melo: Miroslav Černý, Dram: Petr Nikl, Ozvuky: David Vrbík, Hybatel: Ondřej Eremiáš, Svit: Adam Uzelac. Speciální host: Jaroslav Mugrauer na africký strunný nástroj kora.

VÍCE
 
Otevřená hodina Ateliérů Kreativní pohyb I. a II.  

neděle 2. února / 16.00 / Archa.lab
Otevřená hodina Ateliérů Kreativní pohyb I. a II.

Závěrečná otevřená hodina Archa.lab Ateliérů pro malé a větší tanečníky pod vedením choreografek VerTeDance. Otevřená hodina je zdarma přístupná všem zájemcům, k dispozici budou také přihlášky na letní semestr 2014.

VÍCE
 

novinky

INVENTORY OF POWERLESSNESS / INVENTÁŘ BEZMOCI - Edit Kaldor

29.1. - 2.2. 2014 

Úvodní workshop k pražské části projektu, který bude mít v premiéru v Divadle Archa v září 2014. 

 

Znáte ten pocit bezmoci, kdy lapáte po dechu, protože Vám něco zaskočilo v krku? Nebo pocit bezmoci při sledování někoho blízkého jak se potýká s nemocí? Nebo když vám zrovna u pokladny z hlavy vypadne PIN? Máte i vy sami nějaký příklad, který se týká pocitu bezmoci? Máte zájem sestavit seznam takových pocitů a být součástí jeho jevištního zpracování? Přihlaste se do nového projektu Divadla Archa!

 

Poslední šance přihlásit se na dílnu je v pondělí 27. ledna 2014! Více informací

 

 

 

PŘIPRAVUJEME

 

4.–5. února 2014 / 20.00
Pieter De Buysser a Hans Op de Beeck – Book Burning / Pálení knih

 

Spisovatel, esejista a performer Pieter de Buysser a výtvarník Hans Op de Beeck, vytvořili poetické představení se silným politickým obsahem, které se stalo událostí roku vlámského divadla.

 

11.–12. února 2014 / 20.00 / premiéra!
vadí-nevadí.cz / Kdo je srab a kdo hrdina? - Jana Svobodová, Philipp Schenker / Divadlo Archa

 

Vadí–nevadí. Nevinná dětská hra, kterou jsme snad všichni někdy hráli. Kdy jsme hrdiny a kdy poraženými v očích našeho okolí? Kdo je silný a kdo je na konci řady? Na půdorysu malého města na východě Čech se zrcadlí problémy našeho světa.

 

17. února 2014 / 20.00

Procházka Turnový hájem

 

Scénické čtení z nové knihy Evy Turnové. Zahrají Lenka Dusilová a Eva Turnová, hájem bude provázet Radomil Uhlíř, knihu pokřtí Renata Kalenská.

 

25. února / 18.00

Komentovaná prohlídka výstavy RADIKÁLNÍ DIVADLO VČERA A DNES

 

Výstavou věnovanou padesátiletí existence slavného amerického divadla The Bread and Puppet Theatre provede Ondřej Hrab.
27.01.2014

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:

Kontakt

Handicap tour o.s.
info@handicaptour.cz

Facebook

© Copyright 2013-2014, www.handicaptour.cz