DIVADLO ARCHA Simulante Bande po návratu z USA

Simulante Bande po návratu z USA

Simulante Bande po návratu z USA opět v Arše!

 

Taneční soubor VerTeDance uvedl v sobotu 11. ledna v rámci české přehlídky na mezinárodním veletrhu scénických umění APAP v New Yorku své představení Simulante Bande. Ve zcela zaplněném sále České národní budovy na Manhattanu sklidili VerTeDance velký zájem a vřelé přijetí divadelních profesionálů.


„Odvaha performerek, které se i přes svůj fyzický handicap vrhají do tanečního dobrodružství, v americkém kontextu velice silně rezonovala. Jakoby si americké publikum dokázalo propojit svůj pověstný „americký sen“ se situacemi, které se na scéně v představení Simulante Bande odehrávají. Mnoho diváků po představení vyjádřilo svůj úžas nad tím, jak nečekaně a krásně se světy zdravých a handicapovaných v tomto představení propojily“, říká za VerteDance Karolína Hejnová.


Diváci ocenili také vynalézavou hudbu k představení v podání akusticko-elektronického dua DVA. Kapela DVA není v USA neznámá. Absolvovala zde již několik koncertních turné. Známá je i díky soundtracku k počítačové hře Botanicula, který získal prestižní cenu Best Story/ World Design. V únoru 2014 vydávají DVA dokonce novou desku u předního amerického labelu Northern Spy s názvem Nipomo.


„Simulante Bande udělali velmi důležitý první krok. Na základě ohlasu věřím, že se inscenace do Spojených států ještě vrátí“ řekl ředitel divadla Archa Ondřej Hrab.


Simulante Bande se na svou domovskou základnu v Divadle Archa vrací již tento pátek 17.1. ve 20.00.

 

 

VerTeDance a Divadlo Archa - SIMULANTE BANDE

pátek 17. ledna od 20.00

 

Choreografie: Veronika Kotlíková, Tereza Ondrová / Dramaturgie: Lukáš Jiřička / Interpretace: Alena Jančíková, Veronika Kotlíková, Zuzana Pitterová, Petr Opavský / Hudba: DVA / Světelný design: Pavel Kotlík / Scéna, kostýmy: Masha Černíková

 

Více na www.divadloarcha.cz

 

Další reprízy v Divadle Archa: 14.2., 12.3., 16.4., 14.5., 18.6. 2014

 

LRG simulante_2014
18.01.2014

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:

Kontakt

Handicap tour o.s.
info@handicaptour.cz

Facebook

© Copyright 2013-2014, www.handicaptour.cz