DIVADLO ARCHA program 1. - 13. dubna 2014

program 1. - 13. dubna 2014.

Divadlo Archa / program 1. - 13. dubna 2014

 
TALK TO THE DEMON- Wim Vandekeybus & Ultima Vez  

pátek 4. dubna - neděle 6. dubna / 20.00 / tanec - divadlo
TALK TO THE DEMON- Wim Vandekeybus & Ultima Vez

Světově proslulý taneční soubor Ultima Vez uvede v Praze předpremiéru svého nového představení Talk to the Demon. Vlámský choreograf Wim Vandekeybus v tomto projektu zkoumá, jak sociální sítě a média působí na emoce a myšlení dětí, jak děti tato média používají a jak jsou jimi naopak využívány až zneužívány. V představení budou účinkovat dvě desetileté děti, šest tanečníků a herec Jerry Killick (člen slavného britského divadelního souboru Forced Entertainment). Světová předpremiéra představení Talk to the Demon se uskuteční v rámci oslav 20. sezóny Divadla Archa.

VÍCE
 
PÉRÁK - na jméně nezáleží, rozhodují činy!  

pondělí 7. a středa 9. dubna / 20.00 / divadlo
PÉRÁK - na jméně nezáleží, rozhodují činy!

Akční historická fikce Divadla Vosto5. Divadelní podívaná, která kombinuje prvky bojových umění a kaskadérských výstupů s poetikou originálního autorského divadla s typickým slovním humorem. Vstupenky v prodeji online, v pokladně Divadla Archa a v sítích Ticketpro a Ticketportal.

VÍCE
 
Boys & Girls - Magda Stojowska, Tereza Durdilová / Archa.lab  

úterý 8. dubna / 20.00 / divadlo
Boys & Girls - Magda Stojowska, Tereza Durdilová / Archa.lab

Autorská inscenace Magdy Stojowské a Terezy Durdilové Boys & Girls přináší nový pohled na otázku vztahu nejmladší a nejstarší generace. Jsou dětství a stáří dva fenomény, které při vzájemném střetu vypovídají o absurditách života?

VÍCE
 
P.Š.T. ANEB POHÁDKÁŘI (POST ŠOKOVÁ TERAPIE) - SIMONA PETRŮ / DIVADLO HUSA NA PROVÁZKU  

pátek 11. dubna / 20.00 / divadlo
P.Š.T. ANEB POHÁDKÁŘI (POST ŠOKOVÁ TERAPIE) - SIMONA PETRŮ / DIVADLO HUSA NA PROVÁZKU

Post šoková terapie. Dětství jako noční můra, z které jsme se ještě neprobudili. P.Š.T.! Pandořina skříňka dětství se otvírá. Spouští se proud fantasmagorických obrazů inspirovaných skutečně neskutečnými osudy ikon zábavy pro děti několika generací od padesátých let po současnost. Režie: Anna Petrželková. Pražská premiéra! Předprodej vstupenek on-line, v pokladně divadla a v sítích Ticketpro a Ticketportal.

VÍCE
 
AMADEUS (TJ. MILOVANÝ BOHEM) - PETER SHAFFER / DIVADLO HUSA NA PROVÁZKU  

sobota 12. a neděle 13. dubna / 20.00 / divadlo
AMADEUS (TJ. MILOVANÝ BOHEM) - PETER SHAFFER / DIVADLO HUSA NA PROVÁZKU

Hommage à Miloš Forman. Jsme schopni snést světlo - když příliš vehementně začne nám svítit do očí? Amadeus. Chová se jako z řetězu utržený  výrostek a skládá geniální hudbu. Antonio. Prohlašuje se za patrona všech průměrných a jeho frustrace ho dožene k zločinu. Do toho zní pořád dokola Requiem a cosi nadpozemského  vznáší  se vzduchem. Brečet se chce jednomu, kát se a  tu a tam i modlit  - není už nicméně ke komu. Salieri Boha umlčel. Úprava a režie: Vladimír Morávek, dramaturgie: Lucie Němečková, v hlavních rolích Martin Donutil a Miroslav Donutil. Pražská premiéra! Předprodej on-line, v pokladně divadla a v sítích Ticketpro a Ticketportal.

VÍCE
 
MOC ART ANEB MORAVŠTÍ LÉKAŘI ZACHRAŇUJÍ VŠE - MILOŠ ŠTĚDROŇ, MILAN UHDE / DIVADLO HUSA NA PROVÁZKU  

neděle 13. dubna / 17.30 / divadlo
MOC ART ANEB MORAVŠTÍ LÉKAŘI ZACHRAŇUJÍ VŠE - MILOŠ ŠTĚDROŇ, MILAN UHDE / DIVADLO HUSA NA PROVÁZKU

Druhý díl projektu DHNP Géniové a podvodníci. První díl projektu přitom tvoří inscenace hry Petera Shaffera – Amadeus tj. Milovaný Bohem -s laskavým svolením Miloše Formana pracovat  s motivy jeho filmu. Mozart. Jaký to byl člověk? Jaká je jeho hudba? Co po něm zůstalo po dvou stech letech? Děti? Hudba? Krása? Lež? Nespravedlnost? Koluje ještě dnes Brnem mozartovská krev? Originální česká operní miniatura na téma hříchu a viny. Teče i krev a střílí se z revolveru. Na konci pak čeká – spása či zatracení. V Brně…? Režie: Vladimír Morávek.

VÍCE
 

novinky

 

Jana Svobodová, Philipp Schenker a Michael Romanyshyn připravují nový hudebně divadelní projekt v americkém Pittsburghu


Nové představení s pracovním názvem Lost and found / Ztráty a nálezy je dalším krokem Divadla Archa v sérii projektů, které vznikají na základě osobních příběhů lidí, kteří z nejrůznějších důvodů museli opustit svoji vlast. Čtěte více

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SOUTĚŽ O VSTUPENKY


Oslavte s námi výroční 50. reprízu představení Divadla Vosto5 - Pérák! Odpovězte na soutěžní otázku a vyhrajte 2 volné vstupenky!

Soutěžní otázka: Ve kterém roce měla inscenace Pérák premiéru?

Odpovědi s telefonním kontaktem na vás posílejte na soutez@divadloarcha.cz do pátku 4. dubna 2014. Losujeme 3 výherce!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DÁRCEM SNADNĚJI


Připravili jsme pro vás novou možnost dárcovství on-line. Prostřednictvím naší webové stránky můžete velmi snadno darovat libovolnou částku, která nám umožní financovat náročné umělecké projekty i v tomto roce.

Přispějte a staňte se partnery Divadla Archa.

Více o možnosti darování na www.divadloarcha.cz
31.03.2014

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:

Kontakt

Handicap tour o.s.
info@handicaptour.cz

Facebook

© Copyright 2013-2014, www.handicaptour.cz