DIVADLO ARCHA podzimní struny 2017

vpodzimní struny 2017.........................

 

E-mail byl zařazen do složky Doručené na základě adresy mailinglist@archatheatre.cz, která se nachází v adresáři Povolené.Zobrazit nastavení složky.
Divadlo Archa
Scéna pro současné umění
Divadlo Archa, Na Poříčí 26, Praha 1. Pokladna otevřena: po–pá 10–18 a vždy 2 hodiny před začátkem představení. Newsletter v prohlížeči zde.
Struny podzimu 2017 
Festival STRUNY PODZIMU

Shabazz Palaces
 22. října / 20.00 / Divadlo Archa

Shabazz Palaces nepřináší jen nakažlivé beaty a roztodivné zvuky z celého světa, ale i syrové, upřímné a radikální texty. Tímto svůdným mixem se ještě proplétají ozvěny funku, avantgardního jazzu, londýnského dubstepu a mbiry. Shabazz Palaces od počátku odmítají strukturovat své písně do dokola obehrávané šestnáctitaktové formy s do nekonečna se opakující slokou (jak je běžné v drtivé většině komerčního hip hopu) a směle překračují hranice stylů i konvencí.

 
Lambchop
25. října / 20.00 / Divadlo Archa

Od chvíle, kdy v roce 1994 vydala svou debutovou desku I Hope You’re Sitting Down, nashvillská kapela Lambchop už mnohokrát dokázala, že v Americe existuje jen pramálo podobně fascinujících a podmanivých uskupení. V prvních letech byla nálepkována přídomkem „alt-country“ a lze říct, že se jí podařilo svým nenápadně radikálním způsobem proměnit chápání toho, co dokáže country hudba a s ní tradičně spjaté nástroje. V průběhu let jejich zvuk obohatily prvky soulu, jazzu a elektroniky.

 
Gavin Bryars: Nothing Like the Sun
27. října / 20.00 / Divadlo Archa

Gavin Friday (recitace), John Potter (tenor), Sarah Dacey (soprán), Gavin Bryars Ensemble
Tradice zhudebňování sonetů má za sebou dlouhou a pestrou historii. Začala u skladatelů v italské renesanci a úspěšně pokračuje až do dnešních dnů. Svita zhudebněných Shakespearových sonetů z pera Gavina Bryarse je jednou z nejzajímavějších hudebních adaptací poezie v posledních desetiletích.

 
Jason Moran: Monk at the Town Hall
29. října / 20.00 / Divadlo Archa

Pianista, skladatel a dnes již stálice nahrávací společnosti Blue Note Jason Moran vzdává hold odkazu Thelonia Monka prostřednictvím fascinujícího spektáklu kombinujícího originální hudbu napsanou pro jazzové okteto s vizuálním zážitkem z Monkova legendárního vystoupení z roku 1959. Jason Moran si od časopisu Rolling Stone před časem vysloužil nálepku ‚nejprovokativnější myslitel současného jazzu‘. Jeho metou a dnes již standardem je fantasticky napsaná a zahraná hudba, která dokáže organicky sloučit jazzovou tradici a současnost. K parádní hudbě přidává speciálně vytvořenou vizuální kulisu, s jejíž pomocí se můžeme vydat na výlet do nitra Monkovy i Moranovy muzikantské duše.

VSTUPENKY v prodeji v pokladně Divadla Archa a online via www.goout.cz www.strunypodzimu.czv
26.07.2017

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:

Kontakt

Handicap tour o.s.
info@handicaptour.cz

Facebook

© Copyright 2013-2014, www.handicaptour.cz