Brno Obřany - Maloměřické nákladní nádraží - Klajdovka - Brno Líšeň - Brno Vinohrady - Brno Žideňice - Brno Obřany

Délka trasy - 20 Km

Náročnost - Středně těžká

Do Obřan se dopravíme nízko podlažní električkou číslo 4 z centra města vystoupíte na konečné a vydáme se zpátky o dvě zastávky a tam odbočíme směr maloměřické vlakové překladové nádraží tady začíná těžší pasáž s celé trasy vyjdeme na most ? přistup na most je bezbariérový strmý tak doporučujeme pomoci druhé vytlačit za mostem nás čeká poměrně dlouhý 12% stoupání na Klajdovku k vysilači Hády . Je to náročné stoupání ale potom ten výhled stojí doopravdy za to.

Z Klajdovky se potom jde směr LÍŠEŇ pozor nebezpečný usek musí se přejít velice frekventovaná silnice potom projdeme sídlištěm LÍŠEŇ .

Tady zase pozor chodníky mají dost vysoké obrubníky takže se na to dost těžko najíždí s kolem a vozíkem. Cestou jsou celkem dost dobře zpřístupněné letní zahrádky na občerstveni. Scházíme směr Vinohrady tady je to poměrně lehká pasáž trasy protože scházíme dolu do údolí kde leží Židenice schází se přes AKÁTKY je to poměrně klidná část s překrásným výhledem na celé město BRNO tady doporučuji si udělat malou přestávku na občerstvení jsou tu lavečky na kterých se dá odpočinout a nabrat sily do další části cesty.Pokračujeme v cestě dojdeme do ŽIDENIC a tady nastává obtížný usek je tu velice frekventovaná čtyřproudová hlavní komunikace jsou sice semafory ale problém je v tom že jsou tu poměrně vysoké obrubníky tak je tu jiné řešení zhruba 200 metru po levé straně je tu bezbariérový podchod kterým se dostaneme bez problémů na druhou stranu silnice vyjdeme na konečné MHD trolejbusů, autobusů, elektrik, autobusů pro vozíčkáře , tady se dá zakončit tato vycházka a nebo pokračovat mezi činžáky a domy domovu důchodců směr Maloměřice a potom Obřany

 
velka-klajdovka.jpg

 

 
25.12.2013

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:

Kontakt

Handicap tour o.s.
info@handicaptour.cz

Facebook

© Copyright 2013-2014, www.handicaptour.cz