Brno Obřany - Brno Komárov

Brno Obřany - Maloměřický most - vojenská nemocnice - supermarket INTERSPAR - Komárov - Heršpice

Délka trasy: 20 km

Náročnost: LEHKÁ rovinatý terén

Obřany směr maloměřický most jelikož je tady velice nebezpečná a složitá křižovatka a vysoké obrubníky POZOR! Hned za křižovatkou se vydáme doprava a vydáme se po stezce pro cyklisty číslo 5 směr vojenská nemocnice. Celý úsek se jede v pohodě. Cesta vede po klidné ulici. Akorát dávejte pozor při přejezdu mostku. Za mostkem je užší chodník s vyšším obrubníkem ale tento usek je dlouhý asi jenom 100m. Potom se vydáme doleva, cesta vede stromořadím. Táto část je plná laviček. Zde nalezneme příkladnou vizitku českého národa,neboť ani jedna lavička nezůstala funkční. Touhle cestou se dostaneme k vojenské nemocnici. Tady začíná druhý nebezpečný úsek.

Velice nebezpečný přejezd křižovatky v nepřehledném místě. Řidiči nejsou tolerantní a nechtějí pouštět chodce.

Za křižovatkou pokračujeme v cestě. Dávejte pozor na chmatáky. Je tu plno celoročně opálených lidí. Dostáváme se k INTERSPARU. Tady pozor jsou zde špatně otočené ukazatelé. Ukazatel je nasměrovaný na most, ale stezka pokračuje rovně pořád kolem řeky Svitavy. Asi tak po 2 km se dostáváme poslednímu nebezpečnému úseku. Je to hlavní tah čtyřproudové silnice na OLOMOUC .Toto místo je nebezpečné v tom, že tu chybí přechod pro chodce, žádný semafor, ani lávka. a auta jezdí jako blázni.

Jak se překoná tento úsek, tak stezka vede po poli v přírodě, směr k našim sousedům až do Vídně. Ale to ještě nemám projeté.

 

Stejnou cestou zpátky.

 

komarov.jpg

 

 
24.12.2013

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:

Kontakt

Handicap tour o.s.
info@handicaptour.cz

Facebook

© Copyright 2013-2014, www.handicaptour.cz