Brno Obřany - Bilovice nad Svit - Kopaniny

Brno Obřany - Údolí Rudolfa Těsnohlídka - Bílovice nad Svitavou - Kopaniny

Délka trasy:

Náročnost : TĚŽKÁ

ZÁLEŽÍ NA VŮLI ČLOVĚKA a taky na čem pojedete. Já jsem to jel na BENECYKLU (trojkolka pro vozičkáře na ruční pohon). Bylo to poměrně těžké, ale povedlo se. Kopec je poměrně dlouhý, první polovina asfalt, druhá polovina je jemná šotolinová cesta.

 

Z Obřan jsme se vydali po červené značce směr Bílovice nad Svitavou. U restaurace Sokolovna v Bílovicích jsme odbočili doprava a hurá do kopce po pěkné cestě, ale do dlouhého stoupání. Čekalo nás čtyři a půl kilometru na Velkou Klajdovku, ale okolnosti nás zavedly jinam. BYLO TO VELICE NÁROČNÉ STOUPÁNÍ, ale cestou byly překrásné studánky s dobrou kvalitní voděnkou přímo od pramene. Tato voděnka mě osvěžovala celou cestu na vrcholek stoupání. Pozor u hájenky asi za polovinou stupání se u pomníčku odbočuje  doprava. Nahoře, před závorou se také odbočuje doprava na šotolinovou silničku zvanou Šumbera. Po té dojedeme až na konec na křížení s asfaltovou silnicí. Nahoru doleva se dostanete pod hotel Velká Klajdovka, dolů doprava dojedete z kopce přes lávku propěší nad Maloměřickým nádražím do Obřan. To už muže být docela fofr, protože je to až do Obřan většinou z kopce.

 

Celá cesta je dlouhá cca 12 km. Zvládnul jsem ji i sám, ale vzhledm ke kopcovitému terénu je to s doprovodem jistější.

POZOR: Na cestě nás vozíčkáře čekají dvě "pastičky", které na nás (nevědomky) nachystaly Lesy - v podobě závor. Jedna je nahoře před odbočkou na Šumberu a druhá na konci Šumbery. Zde je momoc druhé osoby zvláště vítaná, protože samotnému vozíčkáři při objíždění závory  hrozí uvíznutí nebo převrácení. Příjemná zpráva: na cesttě je hned několik možností občerstvení - v Ořanech na konečné tramvaje, v Bílovicích, a třetí před koncem Šumbery (napravo pod svahem před rodinými domečky)

Tento výjezd mně trval asi tak 4 hodinky čisté jízdy s přestávkami.  To už muže být docela fofr, protože je to až do Bílovic většinou z kopce. Bezbarierové WC je v očerstvení v Obřanech na konečné tramvaje. 

 

 

 

 

 
24.12.2013

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:

Kontakt

Handicap tour o.s.
info@handicaptour.cz

Facebook

© Copyright 2013-2014, www.handicaptour.cz